Tool cabinet / workshop cabinet
This corner base cabinet consists of a door that can be closed with a cylinder lock, the inside offers ample storage space. The base frame is fitted with adjustable feet so that the corner base unit can easily be placed level. The corner base cabinet can be combined with other modules from the EXPERT series and is part of the following modules:
- BGMOD4
- BGMODJ
Product Dimensions
| Length | 750 mm |
|---|---|
| Width | 750 mm |
| Height | 858 mm |
| Weight | 27.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 760 mm |
|---|---|
| Width | 760 mm |
| Height | 868 mm |
| Weight | 28.00 kg |



