Adapter Weldon
Suitable for the Drilling Chuck 1.5 - 13 mm - IBK13.
Specifications
| Connection drive | 1/2" x 20 UNF (external) |
| Connection type | Weldon |
| Connection size | 19.05mm |
Product Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 25 mm |
| Height | 45 mm |
| Weight | 0.079 kg |
Package Dimensions
| Length | 30 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 105 mm |
| Weight | 0.10 kg |