The Press jaw TH32 from Fluxon, for pressing with multilayer pipe. This press jaw is made from hardened steel, ensuring durability and long-lasting performance.
Specifications
| Size | 32mm |
| Contour profile | TH |
| Material | Steel |
Product Dimensions
| Length | 155 mm |
|---|---|
| Width | 105 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 2.16 kg |
Package Dimensions
| Length | 135 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 2.22 kg |