Self-centering motorcycle adaptor
This adaptor fits on balancing machines with an axle of both 36mm and 40mm, using the centering ring.
shaft connection diameter = 36 and 40mm
connecting thread = 10mm
connection holes diameter = 6mm
distance between connection holes center tot center = 165mm
Product Dimensions
| Length | 705 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 4.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 710 mm |
|---|---|
| Width | 360 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | 5.00 kg |