Submersible pump
Plastic submersible pump for clean or light dirty water. Can be used in pools, tanks, aquariums, fountains, pump pits etc
- plastic pump housing
- RVS mechanical seal
- Q max = 3 m3/h
- H max= 6m
- temp max. = 40 C
- connection hoses = 1" (3/4"-1/2")
- 100W, 230V
- thermal protection
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 3.90 kg |