Specifications
| Length | 4 m |
| Cooling system | water |
| Load DC (with argon) | 350A |
| Load AC (with argon) | 260A |
| Duty cycle | 35% |
| Tungsten Electrode Range | 1.6 - 3.2mm |
| Product Dimensions: | |
|---|---|
| Product Length | 0 mm |
| Product Width | 0 mm |
| Product Height | 0 mm |
| Product Weight | 0.0 Kg |
| Package Dimensions: | |
| Package Length | 0 mm |
| Package Width | 0 mm |
| Package Height | 0 mm |
| Package Weight | 0.00 Kg |