Submersible pump / waste water submersible pump
This submersible pump is suitable for waste water and has a retracted open impeller (max. 50mm)
- 370W, 230V
- Q max = 17 m3/h
- H max = 7m
- connection hose = 2"
- thermal protection
Product Dimensions
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 190 mm |
| Height | 420 mm |
| Weight | 18.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 440 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 237 mm |
| Weight | 19.20 kg |