Welding sleeves
Leather sleeve for protection of the forearm during welding. Comfortable fit thanks to the elastic in the cuff and top.
Equipped with a back strap with clasp.
- length = 60cm
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 330 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 0,50 kg |