Polishing machine
Ideal for polishing metal workpieces to make them shine. Do not use the machine for polishing / sanding materials that are dangerous for the health or cause dust, such as wood, stone etc.
Specifications:
voltage = 230V / 50Hz / 1 phase
motor = 1,1kW
polishing wheel speed = 2850rpm
diameter wheels = 250mm
total thickness wheels = 25mm
Dimensions du produit :
| Length | 625 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 19,721 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 670 mm |
|---|---|
| Width | 280 mm |
| Height | 450 mm |
| Weight | 21,73 kg |