Parts washer
capacity = 90L
dimensions tank = 715 x 480 x 260mm
pump capacity = 20L/min
minimum amount of liquid = 40L
Including:
pump
flexible hose
parts basket
lid with fusible link hinge
Dimensions du produit :
| Length | 780 mm |
|---|---|
| Width | 540 mm |
| Height | 875 mm |
| Weight | 25,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 790 mm |
|---|---|
| Width | 550 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 28,00 kg |