This Utilnova replacement plastic mounting head is suitable for motorcycle tires and comes without adapter plate.
distance of variable holes = 70 - 80mm
prevents scratches on aluminum rims
suitable for smaller tires of motorcycles, quads and trailers
material = nylon
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,2 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 0,20 kg |