Sand blast cabinet / sand blaster / blasting cabinet
Including:
- rubber / vinyl gloves
- blasting gun SB220LG with nozzles
- protection foils
- lighting
- foam band
Not suitable for soda blasting.
Specifications
| Capacité | 190 L |
| Zone d'activité | 755 x 500 x 290/440 mm |
| Capacité de charge max. | 25 kg |
| Tension | 230V |
| Pression de fonctionnement | 5.5 - 8 Bar |
| Consommation d'air | 190 L/min |
| Diamètre de la buse | 4 - 7 mm |
Dimensions du produit :
| Length | 850 mm |
|---|---|
| Width | 550 mm |
| Height | 700 mm |
| Weight | 27,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 800 mm |
|---|---|
| Width | 545 mm |
| Height | 720 mm |
| Weight | 31,00 kg |