Sand blast cabinet / sand blaster
including:
- foot pedal
- rubber / vinyl gloves
- blasting gun SB220LG with 6 nozzles
- protection foils
- lighting
- air regulator
- extraction
- 2 side doors
- foam band
Not suitable for soda blasting.
Specifications
| Capacité | 350 L |
| Zone d'activité | 945 x 605 x 605 mm |
| Capacité de charge max. | 60 kg |
| Tension | 230V |
| Pression de fonctionnement | 4 - 8 Bar |
| Consommation d'air | 160 - 700 L/min |
| Diamètre de la buse | 5 - 7 mm |
| Niveau sonore | 90 dB |
Dimensions du produit :
| Length | 1 080 mm |
|---|---|
| Width | 890 mm |
| Height | 1 650 mm |
| Weight | 109,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 280 mm |
|---|---|
| Width | 990 mm |
| Height | 760 mm |
| Weight | 125,00 kg |