Sand blast cabinet / sand blaster
including:
- foot pedal
- rubber / vinyl gloves
- blasting gun SB420LG with nozzles
- protection foils
- lighting
- air regulator
- extraction
- foam band
Not suitable for soda blasting.
Specifications
| Capacité | 420 L |
| Zone d'activité | 1160 x 580 x 570 mm |
| Capacité de charge max. | 40 kg |
| Tension | 230V |
| Pression de fonctionnement | 4 - 8 Bar |
| Consommation d'air | 700 L/min per blasting gun |
| Diamètre de la buse | 6 - 7 mm |
Dimensions du produit :
| Length | 1 350 mm |
|---|---|
| Width | 900 mm |
| Height | 1 700 mm |
| Weight | 124,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 280 mm |
|---|---|
| Width | 1 250 mm |
| Height | 770 mm |
| Weight | 160,00 kg |











