Portable air compressor 12V
- 12V
- air flow rate = 71L/min @ 0 bar
- max. power consumption = 30amp
- permanent magnet motor
- tank capacity = 5,7ltr
- max. working pressure = 105psi / 7bar
- duty cycle = 33%
- max. surrounding temp. = 70 degrees Celcius
- min. surrounding temp. -70 degrees Celcius
- automatic shut off valve
Including tyre gun, couplers, hose and filters
Dimensions du produit :
| Length | 375 mm |
|---|---|
| Width | 325 mm |
| Height | 270 mm |
| Weight | 11,7 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 485 mm |
|---|---|
| Width | 385 mm |
| Height | 330 mm |
| Weight | 13,15 kg |