Portable bead breaker / combi bead breaker
This Mammuth bead breaker is suitable for changing tires without removing without removing the wheel by pressing the tire of the rim.
clam capacity = 4 ton
press capacity = 5 ton
use with hydraulic pump, /- 600bar
working range up to 125mm / 5 inch
Dimensions du produit :
| Length | 430 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 320 mm |
| Weight | 15,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 375 mm |
|---|---|
| Width | 375 mm |
| Height | 160 mm |
| Weight | 16,10 kg |