Round bending machine
- diameter of roller = 30mm
- power = 1,1kW / 1,5HP
- spindle speed = 9rpm
- max. pipe = 30 x 30 x 1mm
- solid round = 16mm
- solid square = 30 x 10mm
- square = 30 x 30 x 1mm
- standard deliverd with 9 extra rolls as on image
- vertical operation
Dimensions du produit :
| Length | 650 mm |
|---|---|
| Width | 505 mm |
| Height | 1 090 mm |
| Weight | 270,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 820 mm |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 1 260 mm |
| Weight | 320,00 kg |