Round bending machine
- diameter of roller = 30mm
- power = 1,1kW / 1,5HP
- spindle speed = 9rpm
- max. pipe = 30 x 30 x 1mm
- solid round = 16mm
- solid square = 30 x 10mm
- square = 30 x 30 x 1mm
- standard deliverd with 9 extra rolls
- vertical operation
Product Dimensions
| Length | 650 mm |
|---|---|
| Width | 505 mm |
| Height | 1,090 mm |
| Weight | 270.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 820 mm |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 1,260 mm |
| Weight | 320.00 kg |