Swivel caster / castor wheel
wheel size = 245 x 70mm
capacity = 800kg
plate size = 160 x 160mm
total height = 295mm
bolt holes core to core =
diameter bolt hole =
material = heavy duty rubber
Dimensions du produit :
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 11,3 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 310 mm |
|---|---|
| Width | 260 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 12,29 kg |