Tool cabinet / workshop cabinet
This standing cabinet low model consists of two doors that can be closed with a cylinder lock, the inside has two height-adjustable shelves. The bottom frame is equipped with adjustable feet, so that the standing cabinet can easily be placed level. The standing cabinet can be combined with other modules from the EXPERT series and is part of the following modules:series:
- BGMODB and BGMODH
Product Dimensions
| Length | 530 mm |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 1,270 mm |
| Weight | 37.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 540 mm |
|---|---|
| Width | 630 mm |
| Height | 1,280 mm |
| Weight | 38.00 kg |



