Modular workshop equipment / workplace complete / complete workshop equipment module 4
With the EXPERT workshop equipment from Bullram, every workshop can be designed according to your own taste. The interior provides a professional look, offers ideal space for all kinds of activities and is equipped with four 230V sockets and sufficient storage space for tools. This EXPERT combo is equipped with solid energy-saving LED lighting and a beautifully finished lighting frame. The workshop equipment do not include accessories. All parts from the EXPERT series are available separately. For example, it is possible to put together a workshop layout yourself, of which this module is an example. This workshop equipment module EXPERT series consists of:
- 1x BG62L5
- 2x BG62D2
- 2x BG62MD4
- 2x BG62TCD2L
- 2x BG62WD2
- 1x BG124WT
- 1x BG58SC5
- 1x BG62UCF
- 1x BG62BCF
- 3x BG62BP
- 1x BG62BPS
- 1x BG62EL
- 3x BG01CE
- 1x BG02L
- 1x BG02LED
Product Dimensions
| Length | 580 mm |
|---|---|
| Width | 2,480 mm |
| Height | 2,025 mm |
| Weight | 285.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 1,400 mm |
|---|---|
| Width | 1,200 mm |
| Height | 1,730 mm |
| Weight | 295.00 kg |





