Modular workshop equipment / workplace complete / complete workshop equipment module 4
With the EXPERT workshop furnishings from Bullram, every workshop can be designed according to your own taste. The interior provides a professional look, offers ideal space for all kinds of activities and is equipped with eight 230V sockets and sufficient storage space for tools. This EXPERT combo is equipped with solid energy-saving LED lighting and a beautifully finished lighting frame. The workshop equipment do not include accessories. All parts from the EXPERT series are available separately, so it is possible to put together your own workshop equipment, of which this module is an example. This workshop equipment module EXPERT series consists of:
- 3x BG62L7
- 4x BG62D2
- 1x BG75CB
- 2x BG62TCD2
- 5x BG62WD1
- 1x BG75WC
- 1x BG124WT
- 1x BG186WT
- 1x BG75WT
- 8x BG62BP
- 2x BG62BPS
- 4x BG75BP
- 2x BG62EL
- 7x BG01CE
- 1x BG03CEC
- 1x BG02L
- 1x BG03L
- 1x BG01L
- 2x BG02LED
- 1x BG03LED
Product Dimensions
| Length | 2,610 mm |
|---|---|
| Width | 3,230 mm |
| Height | 2,025 mm |
| Weight | 514.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 532.00 kg |

