Capacitor 8 uf
- voltage = 450 V / 500 V
- length = 65mm
- diameter = 35mm
- connection = AMP 6.3mm
- for mounting on engine
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 65 mm |
|---|---|
| Width | 35 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 0.07 kg |