Cable reel automatic
Easy to use. Cable retracts automatically and has an optional position lock. The reel is equipped with 10m 3 x 1,5mm2 cable 1m connecting cable.
- cable length = 10 1m
- rubber cable diameter = 3x1,5mm2
- AC250V / 15A / 50Hz
Specifications
| Isolation class | IP42 |
Product Dimensions
| Length | 260 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 280 mm |
| Weight | 3.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 280 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 305 mm |
| Weight | 3.81 kg |