Torso 100% aluminium ramps, are crafted in Europe and meet required European standards. Ideal for cars, tractors, and small trucks, they're strong yet lightweight, with a 3000 kg weight capacity. Equipped with an anti-slip surface, they ensure secure loading in any condition.
Specifications
| Length | 3.2 m |
| Load capacity max. | 3000 kg |
| Material | Aluminium |
| Ramp size | 350 x 3200 mm |
Product Dimensions
| Length | 3,200 mm |
|---|---|
| Width | 350 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 57.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 3,200 mm |
|---|---|
| Width | 350 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 57.00 kg |