Torso 100% aluminium ramps, are crafted in Europe and meet required European standards. Ideal for cars, tractors, and small trucks, they're strong yet lightweight, with a 2500 kg weight capacity. Equipped with an anti-slip surface, they ensure secure loading in any condition.
Specifications
| Load capacity max. | 2500 kg |
| Material | Aluminium |
| Ramp size | 350 x 4000 mm |
Product Dimensions
| Length | 4,000 mm |
|---|---|
| Width | 350 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 76.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 4,000 mm |
|---|---|
| Width | 350 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 76.00 kg |