Car dolly
These car dollies / automovers are ideal for moving cars in small spaces such as garages and showrooms. The 4 castors make it easy to move vehicles in all directions.
capacity = 450kg (apiece)
dimensions 1 dolly = 605 x 395 x 120mm
max. tire width = 360mm
weight 1 dolly = 9,42kg
set of 2pcs
Product Dimensions
| Length | 605 mm |
|---|---|
| Width | 395 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 16.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 140 mm |
|---|---|
| Width | 430 mm |
| Height | 640 mm |
| Weight | 17.00 kg |