Linear actuator
- output power = 24V DC
- load capacity = 750N
- type of duty = 10% - 50%
- speed (non-load) = 4,5MM/s
- length min. = 260mm
- length max. = 400mm
- axis size = 6mm
Product Dimensions
| Length | 270 mm |
|---|---|
| Width | 75 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 0.97 kg |
Package Dimensions
| Length | 275 mm |
|---|---|
| Width | 85 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 1.02 kg |