Tool wall / tool panel with power strip
This tool wall features 3 power outlets, 2 USB ports and a cable transmission. The wall is available separately and can be combined with bottom cabinets and wall cabinets.
3x power socket = 10/16A - 230V
2x USB output = 5V DC - 21A total
cable length = 2m
diameter cable transmission = 25mm
on / off switch with lighting
dimensions square holes = 9,5 x 9,5mm
Product Dimensions
| Length | 615 mm |
|---|---|
| Width | 24 mm |
| Height | 1,052 mm |
| Weight | 6.4 kg |
Package Dimensions
| Length | 1,060 mm |
|---|---|
| Width | 625 mm |
| Height | 52 mm |
| Weight | 7.00 kg |