This stainless steel worktop can be mounted on at least 2 of the following cabinets: GC68L7, GC68L5, GC68D2 and GC68TB. Space can be left between the two bottom cabinets for the GC68SC mobile tool cabinet.
This worktop can also be chosen as a replacement for the wooden worktop for workshop module 3 and 4, but you have to indicate this.
The worktop is also available separately.
dimensions = 2041 x 463 x 35mm
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 31.8 kg |
Package Dimensions
| Length | 2,100 mm |
|---|---|
| Width | 495 mm |
| Height | 65 mm |
| Weight | 33.30 kg |

