Diesel pump
motor = asynchronous, single phase, closed type, self-ventilated
flow rate = 72L/min
voltage = 230V
power = 450W
suction height = 2,5m
max. pressure = 1,8 bar
3360rpm
inlet / outlet = 1'' straight screw thread
self-priming
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 8.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 240 mm |
| Height | 250 mm |
| Weight | 8.70 kg |