Hydraulic machine toe jack
swivel foot
capacity head = 10 ton
capacity foot = 8 ton
lifting stroke = 140mm
lifting range head = 269-409mm
lifting range foot = 20-160mm
claw height = 20mm
Product Dimensions
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 270 mm |
| Height | 420 mm |
| Weight | 28.5 kg |
Package Dimensions
| Length | 310 mm |
|---|---|
| Width | 300 mm |
| Height | 280 mm |
| Weight | 29.00 kg |