Hydraulic pump unit / hydraulic power pack
motor power = 1,5kW
voltage = 12V DC
displacement = 2.1 cc/r
max. pressure = 200bar (20MPa)
tank capacity = 5L
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 12.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 520 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 240 mm |
| Weight | 13.00 kg |