CEE industrial socket
rated current = 32A
rated voltage = 400V
type = 3P + N + E
cable diameter = 12 to 22mm
protection grade = IP44
conform to IEC309-2
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 0.25 kg |