Screwdriver
This handy screwdriver can be used both manually and electrically and has a LED work light.
The screwdriver is easy and quick to use and rechargeable with a micro 5-pin USB cable in just one hour.
- voltage = 3,6V
- speed = 280rpm
- battery = Li-ion 850mAh
- max. torque = 2Nm electric, 8Nm manual
- drill head = hex 6,35mm
- bit = PH1 and PH2
- charging time = 1 hour
Product Dimensions
| Length | 145 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 45 mm |
| Weight | 0.2 kg |
Package Dimensions
| Length | 190 mm |
|---|---|
| Width | 105 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 0.24 kg |