Demolition hammer
This XPTools powerful sledgehammer is very suitable for heavier demolition work and is equipped with a flat hammer head and cross head.
2700 grams
length handle = 800mm
Dimensions du produit :
| Length | 870 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 4,007 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 170 mm |
|---|---|
| Width | 870 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 4,01 kg |