Blasting hood / blasting helmet / blasting mask
Ideal for use when blasting with sandblasters. The hood features a large vision, a safety helmet and a soft band for the forehead.
window dimensions = 115 x 60mm
Dimensions du produit :
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 0,7 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 280 mm |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Height | 190 mm |
| Weight | 0,79 kg |