This welder helper is used to easily seal small holes or to weld thin material without burning holes in it.
Nothing will attach to the copper.
The set consists of:
1 plier
3 copper plates: flat, curved and 90 degrees angled
Dimensions du produit :
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 0,35 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 115 mm |
| Height | 850 mm |
| Weight | 0,40 kg |