This welder helper is used to easily seal small holes or to weld thin material without burning holes in it.
Nothing will attach to the copper.
The set consists of:
1 plier
3 copper plates: flat, curved and 90 degrees angled
Product Dimensions
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 0.35 kg |
Package Dimensions
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 115 mm |
| Height | 850 mm |
| Weight | 0.40 kg |