Suction and pressure hose
Light duty PVC suction hose with synthetic spiral
For industrial and agricultural use
Color: light green
5''
I.D. x O.D. = 127 x 138,5mm
length = 30m
working pressure = 4bar
weight = 96kg / roll
Also available a meter
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 000 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 3,00 kg |