Suction and pressure hose
Light duty PVC suction hose with synthetic spiral
For industrial and agricultural use
Color: light green
5''
I.D. x O.D. = 127 x 138,5mm
length = 30m
working pressure = 4bar
weight = 96kg / roll
Also available a meter
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 1,000 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 3.00 kg |