Suction and pressure hose
Light duty PVC suction hose with synthetic spiral
For industrial and agricultural use
Color: light green
1-1/2''
I.D. x O.D. = 38 x 46mm
working pressure = 8bar
Price per meter
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 2,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 1 000 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 0,40 kg |