Suction and pressure hose
Light duty PVC suction hose with synthetic spiral
For industrial and agricultural use
Color: light green
1-1/2''
I.D. x O.D. = 38 x 46mm
working pressure = 8bar
Price per meter
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 2.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 1,000 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 0.40 kg |