Impact socket set
These sockets are especially for impact wrenches.
-8 = dop 24, 27, 29, 30, 32, 33, 36, 38mm
-drive = 1"
-material = chrome molydenum
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 350 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 5.70 kg |