Jobsite box / tool chest / trailer box
- material = steel
- dimensions = 720 x 315 x 282mm / 28.3 x 12.4 x 11.1''
- inside dimensions = 700 x 300 x 275mm
Product Dimensions
| Length | 720 mm |
|---|---|
| Width | 315 mm |
| Height | 282 mm |
| Weight | 13.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 750 mm |
|---|---|
| Width | 353 mm |
| Height | 305 mm |
| Weight | 13.60 kg |