This air flowmeter from Soldatech is designed for EWH5F to control airflow efficiently and is easy to handle, ensuring precise adjustments and optimal operation. pls note that every EWH5F is supplied with 1 air flow meter.
Specifications
| Material | PVC |
| Storage temperature | -10°C to 55°C |
Product Dimensions
| Length | 110 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 0.05 kg |
Package Dimensions
| Length | 125 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 0.06 kg |