Tool cabinet / workshop cabinet
This wall cabinet consists of a door that can be closed with a cylinder lock, the inside has storage space. The door has a bearing-mounted rail, so the door can open at the front and slide in. The wall cabinet can be combined with other modules from the EXPERT series and is part of the following modules:
- BGMOD1 to BGMOD4
- BGMODC to BGMODE, BGMODG, BGMODI and BGMODJ
Product Dimensions
| Length | 310 mm |
|---|---|
| Width | 620 mm |
| Height | 372 mm |
| Weight | 10.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 320 mm |
|---|---|
| Width | 630 mm |
| Height | 382 mm |
| Weight | 11.00 kg |

