Bottle jack
- capacity = 3 ton
- min. height = 194mm
- max. height = 372mm
- lifting height = 118mm
- adjusting height = 60mm
Product Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 92 mm |
| Height | 194 mm |
| Weight | 3.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 115 mm |
|---|---|
| Width | 105 mm |
| Height | 225 mm |
| Weight | 3.42 kg |