Submersible utility pump
This submersible utility pump is water cooled for best preformence.
- 0,18kW, 230V
- Q max = 11 m3/h
- H max = 8,2m
- double mechanical seal
- thermal protection
- connection hose = 1-1/2"
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 325 mm |
| Weight | 6.75 kg |