Diesel pump
This pump includes 2m cable with alligator clamps
- flow rate = 40 LPM
- voltage = 24V
- current = 13amp
- suction height = 2m
- max. pressure = 1,2bar
- speed = 3200 t/min
- duty cycle = 30min
- inlet / outlet = 3/4''
- elektromotor protection class = IP55
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 240 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 210 mm |
| Weight | 5.00 kg |